Aktualności

Aut aut ut accusantium et corporis. NEWS

Jak rozpoznać zdradę

  • 29-08-2018

Zdrada to ogromna próba dla każdego związku. Jest jedną z najczęstszych przyczyn zakończenia relacji. Niektórzy potrafią wybaczyć, chociaż tak dotkliwe zranienie uczuć pozostawia trwały ślad na ich psychice. Mimo to większość osób deklaruje, że wolałaby wiedzieć, czy partner dopuścił się zdrady. Rozpoznanie podstawowych symptomów nie jest w tym przypadku tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Jednym z najczęściej wymienianych sygnałów ostrzegawczych jest ogólna zmiana zachowania naszego partnera. Jeżeli np. nagle zaczyna dbać o siebie bardziej niż dotychczas, unika odbierania telefonu i odpisywania na wiadomości w naszym towarzystwie, przesadnie dba o swoją prywatność (tajemnicze SMS-y, maile, wychodzenie na nagłe, nieplanowane spotkania), albo zupełnie stracił zainteresowanie seksem – warto pozostać czujnym. Długie zostawanie w pracy, branie nadgodzin, podczas gdy dotychczas nie było to problemem, oraz ciągłe zamyślenie i mentalna nieobecność, to kolejne potencjalne oznaki zdrady. Jednak zawsze warto pamiętać, że naszym pierwszym krokiem, niezależnie od sytuacji, powinna być szczera rozmowa – być może po prostu naszego partnera dręczą jakieś problemy?

Paradoksalnie, innym, charakterystycznym symptomem zdrady, będzie przesadne oburzenie w momencie, gdy powiemy o swoich wątpliwościach. Oburzając się o zbyt mocną zazdrość z naszej strony lub rzucając podobnymi oskarżeniami w naszych kierunku, osoba zdradzająca odwraca uwagę od siebie. Kolejnym sygnałem może być zachowanie bliskich osób. Rzadko kiedy zdarza się, aby zaufany przyjaciel lub członek rodziny bezpośrednio zapytał, czy jesteśmy pewni, że nasz ukochany jest wobec nas fair. Ludzie unikają rzucania tak bezpośrednich oskarżeń, jednak często potrafią wychwycić, gdy coś jest na rzeczy. Dlatego wsłuchujmy się w ich delikatne sugestie, nie bójmy się zadawać pytań, czy nawet bezpośrednio poruszyć tematu potencjalnej zdrady.

Nagłe wydatki i prezenty bez okazji. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

W poradnikach psychologicznych często znajdziemy zalecenie, aby na bieżąco sprawdzać stan wspólnego konta. Wydatków jest nagle więcej niż zwykle, a do tego nie wiemy, na co właściwie idą poszczególne sumy? A może coraz częściej znajdujemy rachunki z restauracji lub kwiaciarni w rzeczach partnera? Coś może być na rzeczy. Ostatnią kwestią, która powinna wzbudzić naszą czujność, jest wręcz przesadne bycie miłym. Wiele zdradzających osób ma silne poczucie winy, które próbują tłamsić i maskować obdarowując partnera niespodziewanymi prezentami, wyręczając go w wielu sytuacjach, czy oferując pomoc. Być może to sposób na zagłuszenie dręczących wyrzutów sumienia?

Oczywiście wszystkie wymienione powyżej symptomy należy traktować jedynie jako wskazówki. Każde z tych zachowań może być podyktowane czymś innym, np. nagłą chęcią zmiany stylu życia, czy problemami w pracy. Jeżeli chcesz się upewnić, czy partner rzeczywiście nadszarpnął twoje zaufanie, rozwiązaniem może okazać się profesjonalny detektyw w Warszawie. Zdrada to bolesna sprawa, jednak zanim oskarżymy bliską osobę o nieuczciwość, warto upewnić się, że mamy ku temu realne podstawy. Ocena doświadczonego profesjonalisty, który jest obiektywny i dyskretny w swoich działaniach, to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na skuteczne rozpoznanie zdrady.

Masz pytania?

Napisz do nas

Kontakt

Jesteśmy dostępni 24/7

Wypełnij wszystkie pola.
Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Wypełnij wszystkie pola.
Tani detektyw